Αυστρία: Σκόραρε ο Φούντας και έφτασε τον Χάαλαντ

Ελληνικό... χρώμα είχε η σημαντική εκτός έδρας νίκη που πέτυχε η Ραπίντ Βιέννης επί της LASK με 1-0.

Ελληνικό… χρώμα είχε η σημαντική εκτός έδρας νίκη που πέτυχε η Ραπίντ Βιέννης επί της LASK με 1-0, καθώς σκόρερ του μοναδικού τέρματος του αγώνα ήταν ο Ταξιάρχης Φούντας

Ο Έλληνας επιθετικός μπήκε στο παιχνίδι των play off της Αυστριακής Bundesliga ως αλλαγή στο 62ο λεπτό και τρία λεπτά πριν από τη λήξη του αγώνα, πέτυχε το νικητήριο τέρμα της ομάδας του.

Με αυτό το γκολ, ο Φούντας έφτασε τα 16 στο αυστριακό πρωτάθλημα και έπιασε στην τέταρτη θέση των σκόρερ τον Έρλινγκ Χάαλαντ, ο οποίος πρόλαβε να σημειώσει 16 τέρματα με τη φανέλα της Ζάλτσμπουργκ προτού πάρει μεταγραφή για τη Μπορούσια Ντόρτμουντ.