Τρίποντο η Μπόκα, ισόπαλη η Ρίβερ

Μόνη πρώτη στην κορυφή του Τορνέο Ινισιάλ βρίσκεται η Μπόκα Τζούνιορς, η οποία σημείωσε την τέταρτη διαδοχική νίκη, επικρατώντας στο «Χοσέ Αμαλφιτάνι» 2-1 της Ατλέτικο Ραφαέλα για την 5η αγωνιστική.

Μόνη πρώτη στην κορυφή του Τορνέο Ινισιάλ βρίσκεται η Μπόκα Τζούνιορς, η οποία σημείωσε την τέταρτη διαδοχική νίκη, επικρατώντας στο «Χοσέ Αμαλφιτάνι» 2-1 της Ατλέτικο Ραφαέλα για την 5η αγωνιστική. Μεγάλος πρωταγωνιστής, ο Λούκας Βιάτρι, ο οποίος πέτυχε 2 γκολ στο 25′ και στο 70′ χαρίζοντας το τρίποντο στους «χεϊνέσες». Στο 94′, ο Όσκαρ Ουστάρι πραγματοποίησε σπουδαία ευκαιρία σε κεφαλιά του Ραούλ Φέρο, κρατώντας το 2-1.

Στο 89ο λεπτό, απέφυγε την ήττα η Ρίβερ Πλέιτ, η οποία έμεινε στο 1-1 με την Κολόν στο Σάντα Φε. Σκόρερ των «Μιγιονάριος» ο νεαρός κεντρικός αμυντικός, Πετσέλα σημειώνοντας το πρώτο γκολ της καριέρας του, ενώ για την Κολόν είχε ανοίξει το σκορ στο 70′ ο Ραμίρες.

Με γκολ του Νάτσο Σκόκο στις καθυστερήσεις η Νιούελς επιβλήθηκε 1-0 της Εστουδιάντες.