Κύπελλο Εθνών Αφρικής : Στους οκτώ το Μαρόκο

Το Μαρόκο νίκησε με 2-1 το Μαλάουι και πήρε το εισιτήριο για την προημιτελική φάση του κυπέλλου Εθνών Αφρικής.

Το Μαρόκο πέρασε δύσκολες στιγμές απέναντι στο Μαλάουι αλλά κατάφερε με δύο πανέμορφα γκολ να κάνει την ανατροπή, να νικήσει 2-1 και να πάρει το εισιτήριο για τους οκτώ του κυπέλλου Εθνών Αφρικής.

Το Μαλάουι προηγήθηκε με το γκολ του Μάνγκο μόλις στο έβδομο λεπτό.

Η ισοφάριση ήρθε ακριβώς πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο με σκόρερ τον επιθετικό της Σεβίλλης, Εν Νεσίρι ενώ με καταπληκτικό φάουλ του Χακίμι η ανατροπή ολοκληρώθηκε στο 70ο λεπτό της αναμέτρησης.

Το Μαρόκο στους οκτώ θα έχει ακόμη πιο δύσκολη αποστολή καθώς θα αντιμετωπίσει τον νικητή του αγώνα Ακτή Ελεφαντοστού – Αίγυπτος.