Ντάρμσταντ-Σαντχάουζεν 1-1: “Χαρακίρι” στο 84′ (hls)

Η Ντάρμσταντ έχασε έδαφος στη μάχη της ανόδου απέναντι στη Σαντχάουζεν σε αναμέτρηση για την 26η αγωνιστική του πρωταθλήματος της 2ης κατηγορίας της Γερμανίας.

Η Ντάρμσταντ μπήκε καλύτερα στο παιχνίδι και είχε δοκάρι με τον Σέιντελ στο 13ο λεπτό. Η Σαντχάουζεν απάντησε με δοκάρι σε προσπάθεια του Κέμπε να απομακρύνει και στην αμέσως επόμενη επίθεση οι γηπεδούχοι βρήκαν γκολ με τον Σέιντελ για το 1-0 στο 17ο λεπτό.

Η Σαντχάουζεν ισορρόπησε τα ποσοστά καοχής και έφτασε κοντά στην ισοφάριση τόσο στ ο32′ με τον Τέστρετ όσο και στο 36 με άστοχο σουτ του Άιντινι.

Στο 67′ ο Κέμπε απείλησε με απευθείας εκτέλεση φάουλ και ο Ντρέβες αντέδρασε παραχωρώντας κόρνερ. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Κουτουτσού στο 84ο λεπτό της αναμέτρησης.