Βέρντερ-Άουε 4-0: Τεσσάρα και ντεμπούτο… όνειρο για τον Βέρνερ (hls)

Η Βέρντερ Βρέμης άλλαξε προπονητή και ο Όλε Βέρνερ έφερε άνεμο αισιοδοξίας, με τους "πράσινους" να συντρίβουν 4-0 την Άουε για την 16η αγωνιστική.

Πραγματοποιώντας ίσως την καλύτερη φετινή της εμφάνιση η Βέρντερ Βρέμης συνέτριψε 4-0 την απογοητευτική Άουε στο ντεμπούτο του Όλε Βέρνερ στην τεχνική ηγεσία, αποχαιρετώντας την ίδια στιγμή με τον ιδανικότερο τρόπο το “Βεζερστάντιον” για το 2021.

Στο 7′ με πολύ ωραίο σουτ ο Ρομάνο Σμιντ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Μένελ, ενώ στο 19′ ο Βελίκοβιτς με τακουνάκι εκτός ισορροπίας διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων.

Ο Μπιτενκούρτ στο 31′ θα μπορούσε να πετύχει και τρίτο γκολ, όμως του το στέρησε το αριστερό δοκάρι του Μένελ για να κλείσει το ημίχρονο με το σκορ στο 2-0.

Η Βέρντερ ήταν καταιγιστική και στο δεύτερο ημίχρονο με τον Ντουκς στο 53′ να γράφει το 3-0 και τον Φίλκρουγκ στο 57′ να σημειώνει το 4-0.

Με τη νίκη αυτή η Βέρντερ έφτασε τους 23 βαθμούς, ενώ η Άουε παρέμεινε στους 14 και κοντά στη ζώνη του υποβιβασμού.