Ανόβερο-Πάντερμπορν 0-0: Ευκαιρίες, δοκάρια, αλλά μηδέν… (hls)

Ανόβερο και Πάντερμπορν υπόσχονταν μια αναμέτρηση με πολλά γκολ, αλλά τελικά έμειναν στο μηδέν σε ματς για την 14η αγωνιστική της 2. Bundesliga.

Στο ισόπαλο 0-0 τελείωσε η αναμέτρηση της “HDI Arena” μεταξύ του Ανόβερου και της Πάντερμπορν για την 14η αγωνιστική της 2. Bundesliga.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν για τους γηπεδούχους, οι οποίοι είχαν δύο καλές ευκαιρίες με τον Μουρόγια στο 15′ και τον Μπέιερ στο 29′, ενώ η Πάντερμπορν απείλησε με τον Γιουστβάν στο 45′.

Στο δεύτερο ημίχρονο η αήττητη εκτός έδρας Πάντερμπορν η είχε μεγάλες ευκαιρίες για να πάρει τη νίκη. Στο 56′ και στο 58′ με τους Σάλενμπεργκ και Σρμπένι, όμως ο Χάνσεν πραγματοποίησε σπουδαίες επεμβάσεις και στο 69′ και στο 76′ με τους Γιουστβάν και Σούστερ να σημαδεύουν το δοκάρι του Δανού γκολκίπερ.

Οι γηπεδούχοι από το 68′ έπαιζαν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Μπέρνερ για φάουλ στον Μίχελ, ενώ στο 74′ είχαν δοκάρι σε κεφαλιά του Βέινταντ.