Καρλσρούη – Αμβούργο 1-1: Έμειναν στην ισοπαλία, χάνοντας τα “άχαστα” (hls)

Μετά από εξαιρετικό παιχνίδι με πολλές φάσεις Καρλσρούη και Αμβούργο πήραν από ένα βαθμό στο "φτωχό" όπως αποδείχθηκε 1-1

Καταιγιστικός ήταν ο ρυθμός στο πρώτο ημίχρονο με την Καρλσρούη να μπαίνει δυνατά στο ματς και να χάνει 2 ευκαιρίες σε 2 λεπτά με Λόρεντζ και Γκόρντον και το Αμβούργο να απαντά με το εκπληκτικό πλασέ του Κίτελ για το 0-1 στο 14ο λεπτό.

Δείτε τα στιγμιότυπα του αγώνα

Η απάντηση των γηπεδούχων ήταν άμεση με τον Χόφμαν στο 18′ να νικά τον Γιόχανσον με το κεφάλι. Μέχρι το τέλος του πρώτου μέρους οι 2 ομάδες είχαν από 2 φάσεις, χωρίς όμως να βρουν δίχτυα.

Φτωχότερος ήταν ο ρυθμός στο δεύτερο ημίχρονο με τους φιλοξενούμενους να ακουμπούν το 1-2 με το πλασέ του Κίτελ, ο οποίος όμως αστόχησε από κοντά. Το τελευταίο τέταρτο ανήκει στην Καρλσρούη η οποία έχει ευκειρίες με Γκόντορφ και Χόφμαν και δοκάρι με τον Βάνιτζεκ, αλλά το 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος, με το Αμβούργο να διατηρεί αήττητη παράδοση 8 αγώνων απέναντι στην αντίπαλό του.