Αμβούργο – Ντάρμσταντ 2-2: Τρελό ματς! (hls)

'Ενα ματς με φοβερό ρυθμό και ένταση με Αμβούργο και Ντάρμσταντ να μοιράζονται τις εντυπώσεις.

Η Ντάρμσταντ πήρε το προβάδισμα με το πέναλτι που κέρδισε από τον Ντάβιντ και εκτέλεσε ο Φίλιπ Τιτς (0-1, 14ο λεπτό). Ο Σεμπάστιαν Σόνλαου με κεφαλιά μετά το φάουλ του Κίτελ έφερε το παιχνίδι στα ίσα (1-1, 30o λεπτό), στο 45′ η ομάδα του Βάλτερ πέτυχε την ανατροπή με το γκολ του Χάιγερ που έκανε ντεμπούτο στο αρχικό σχήμα στην εφετινή σεζόν, και στις καθυστερήσεις ο Φίπιλ Τιτς που είχε σημειώσει δύο γκολ την περασμένη αγωνιστική διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα με το δεύτερο προσωπικό του γκολ και 4ο συνολικά μετά από τέσσερις αγωνιστικές (45’+, 2-2).

Το Αμβούργο σε ακόμα ένα παιχνίδι φανέρωσε τις αμυντικές του αδυναμίες, η Ντάρμσταντ έδειξε σε ακόμα ένα ματς πως διαθέτει επιθετικές αρετές και θα αποτελέσει μια από τις εκπλήξεις της σεζόν. Το Αμβούργο έφτασε τους 5 βαθμούς και μία νίκη και δυο ισοπαλίες, ενώ η Ντάρμσταντ πήγε στους 4 βαθμούς με μία νίκη και μία ισοπαλία.