Έντεκα εναντίον επτά στην Βολιβία λόγω κορωνοϊού (vid)

Ματς παρωδία στην Βολιβία. Η Δε Στρονγκεστ αντιμετώπισε τους επτά παίκτες της Ρόγιαλ Παρί. Το ματς έληξε γρήγορα καθώς μετά το 3-0 τραυματίστηκε παίκτης της Ρογιάλ.

Η πρώτη ομάδα της Ρογιάλ Παρί στην Βολιβία βρίσκεται σε καραντίνα και δεν μπορούσε να αγωνιστεί στην αναμέτρηση με την Δε Στρόνγκεστ. Η διοίκηση της ομάδας ζήτησε την αναβολή του αγώνα αλλά το αίτημα δεν έγινε δεκτό.

Το ματς παρωδία έγινε κανονικά με την Ρογιάλ Παρί να πηγαίνει με επτά παίκτες από την ακαδημία της για να αντιμετωπίσει την Δε Στρόνγκεστ. Μετά το 3-0 στο όγδοο λεπτό ένας παίκτης της ομάδας τραυματίστηκε και το ματς διεκόπη καθώς δεν υπήρχαν αρκετοί παίκτες στο γήπεδο για να συνεχιστεί το ματς.

Το ίδιο συνέβη και στην Κολομβία πριν από έναν μήνα όταν οι επτά παίκτες της Άγκιλας (…οι δύο ήταν τερματοφύλακες) έχαναν με 3-0 από την Μπογιακά Τσικό με το ματς να διακόπτεται στο 79ο λεπτό μετά από τραυματισμό ποδοσφαιριστή. Το σκορ επίσης ήταν 3-0.