Ανδόρα – Ουνικάχα 78-81: Ένα ανισόρροπο παιχνίδι

Ανδόρα και Ουνικάχα Μάλαγα είχαν από δύο δεκάλεπτα έκαστες, όμως οι Ανδαλουσιάνοι ήταν αυτοί που είχαν την τελευταία λέξη.

Ήταν ένα πραγματικά αντισόρροπο παιχνίδι: η Ανδόρα ξεκίνησε καλύτερα προηγούμενη 25-17 στο δεκάλεπτο, όμως η Μάλαγα αντέδρασε και με επιμέρους 21-11 πήρε οριακό προβάδισμα πηγαίνοντας στα αποδυτήρια (36-38).

Οι γηπεδούχοι βρήκαν ρυθμό στην τρίτη περίοδο, πέτυχαν 28 πόντους, δέχτηκαν 16 και γύρισαν το ματς, απολαμβάνοντας διψήφια διαφορά στο 30΄, 54-44. Όμως το εκρεμμές του παιχνιδιού γύρισε για άλλη μια φορά στην τέταρτη περίοδο, στην οποία η Μάλαγα έτρεξε επιμέρους 27-14 υπέρ της και πήρε το ματς με 78-81!

Για τους νικητές καλύτεροι ήταν οι Μπριθουέλα (20π), Αλόνσο (18π), ενώ για την Ανδόρα ο Χάνα είχε 19 πόντους, ο Πάλσον 13 και ο Γέλινεκ 10.