Μπακς-Κινγκς 126-113: Μια ακόμα νίκη για τα «ελάφια» (vid)

Οι Μιλγουόκι Μπακς νίκησαν 126-113 τους Σακραμέντο Κινγκς εντός έδρας, με κορυφαίο παίκτη τον Γιάννη Αντετοκούνμπο.

Ο Έλληνας παίκτης σημείωσε 35 πόντους σε 32,44 λεπτά συμμετοχής. Επίσης, είχε έξι ριμπάουντ, επτά ασίστ και ένα κλέψιμο. Ο αδερφός του Θανάστης, αγωνίστηκε για 1,18 λεπτά, χωρίς να καταγράφει στατιστική. Στους 31 πόντους ο Τζρου Χόλιντεϊ για τους γηπεδούχους. Από την άλλη πλευρά, ο Χάρισον Μπαρντς είχε 20 πόντους για τους φιλοξενούμενους, ενώ ο Ντομάντας Σαμπόνις έκανε double double με 23 πόντους και δώδεκα ριμπάουντ. Αυτή ήταν η 18η φετινή νίκη των «ελαφιών» σε 24 ματς, ενώ «βασιλιάδες» γνώρισαν τη δέκατη φετινή τους ήττα, σε 23 ματς. Δείτε τις καλύτερες στιγμές των γηπεδούχων στο παρακάτω βίντεο.