Μπακς-Χοκς 123-115: Πέμπτη νίκη και συνεχίζουν τα «ελάφια»

Οι Μιλγουόκι Μπακς νίκησαν 123-115 τους Ατλάντα Χοκς και συνεχίζουν αήττητοι στη φετινή κανονική περίοδο.

Κορυφαίος παίκτης των γηπεδούχων σε ένα ακόμα ματς ήταν ο Γιάννης Ανετοκούνμπο, ο οποίος σημείωσε double double. Ο Έλληνας παίκτης τελείωσε την αναμέτρηση με 34 πόντους και 17 ριμπάουντ, σε 32,37 λεπτά συμμετοχής. Επίσης, είχε τέσσερις ασίστ και ένα κόψιμο. Ο Τζρου Χόλιντεϊ έκανε και αυτός double double με 34 πόντους και δώδεκα ασίστ, ενώ στους 21 πόντους σταμάτησε ο Μπρουκ Λόπες. Δεν αγωνίστηκε με τα «ελάφια» ο Θανάσης Ανετοκούνμπο.

Από την άλλη πλευρά, ο Τρέι Γιανγκ τελείωσε την αναμέτρηση με 42 πόντους και ήταν ο πρώτος σκόρερ του αγώνα. Ο Γιανγκ είχε 5/10 σουτ τριών πόντων. Στους 21 πόντους για τους φιλοξενούμενους ο Ντεζούντ Μάρεϊ. Αυτή ήταν η πέμπτη νίκη των «ελαφιών» σε ισάριθμα ματς στην κανονική περίοδο, ενώ τα «γεράκια» γνώρισαν τη δεύτερη ήττα τους σε έξι ματς.

Οι πόντοι:

Μπακς: Άλεν 2, Γ. Αντετοκούνμπο 34, Λόπες 21, Κάρτερ 2, Τζρ. Χόλιντεϊ 34, Πορτίς 9, Μάθιους 5, Νουόρα 11, Ιμπάκα 2, Μπόσαμπ 3

Χοκς: Χάντερ 14, Κόλινς 4, Κάπελα 11, Μάρεϊ 21, Γιανγκ 42, Οκόνγκβου 6, Α. Χόλιντεϊ 3, Τζα. Χόλιντεϊ 10, Τζόνσον 4