Μπακς-Νετς 110-99: Παρέμειναν αήττητα τα «ελάφια»

Οι Μιλγουόκι Μπακς νίκησαν 110-99 τους Μπρούκλιν Νετς εντός έδρας και παρέμειναν αήττητοι στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος.

Κορυφαίος για τους γηπεδούχους ήταν ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, ο οποίος έκανε double double με 43 πόντους και 14 ριμπάουντ. Επίσης, ο Έλληνας παίκτης είχε πέντε ασίστ, τρία κοψίματα και ένα κλέψιμο σε 37,52 λεπτά συμμετοχής. Ο Μπόμπι Πορτίς έκανε και αυτός double double με 20 πόντους και έντεκα ριμπάουντ, ενώ στους 15 πόντους σταμάτησε ο Τζρου Χόλιντεϊ. Δεν αγωνίστηκε στο συγκεκριμένο ματς ο Θανάσης Αντετοκούνμπο.

Από την άλλη πλευρά, ο Κέβιν Ντουράντ σημείωσε 33 πόντους και ήταν ο κορυφαίος των φιλοξενούμενων. Επίσης, ο Κάιρι Ίρβινγκ σημείωσε 27 πόντους, με 0/7 σουτ τριών πόντων, ενώ είχε και εννέα ριμπάουντ «αγγίζοντας» το double double. Αυτή ήταν η τρίτη νίκη των «ελαφιών» σε ισάριθμα ματς στην κανονική περίοδο, ενώ οι Νετς γνώρισαν την τρίτη ήττα τους σε τέσσερα ματς.

Οι πόντοι:

Μπακς: Άλεν 5, Γ. Αντετοκουνμπο 43, Λόπες 7, Κάρτερ 2, Χόλιντεϊ 15, Πορτίς 20, Μάθιους 7, Χιλ 8, Νουόαρ 3

Νετς: Ντουράντ 33, Ο’ Νιλ 12, Κλάξτον 3, Ίρβινγκ 27, Σίμονς 4, Χάρις 3, Σαρπ 3, Σάμερ 9, Γουτανάμπε 5