Μπακς-Χιτ 122-108: Άνετη εντός έδρας νίκη για τα “ελάφια”

Οι Μιλγουόκι Μπακς νίκησαν εύκολα 122-108 τους Μαϊάμι Χιτ, με εξαιρετική εμφάνιση από τον Τζρου Χόλιντεϊ.

Ο Αμερικανός γκαρντ σημείωσε double double με 20 πόντους και δέκα ασίστ, την ίδια στιγμή που οι Κρις Μίντλετον και Μπριν Φορμπς σημείωναν από 21 πόντους για τους γηπεδούχους. Ο Γιάννης Αντετοκουνμπο σημείωσε 15 πόντους, ενώ είχε εννέα ριμπάουντ, τέσσερις ασίστ και ένα κόψιμο σε 33,39 λεπτά συμμετοχής. Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο κατάφερε να γράψει μόνο μια ασίστ στη στατιστική του, στα 1,46 λεπτά που αγωνίστηκε.

Από την πλευρά των φιλοξενούμενων, ο Κέντρικ Ναν σημείωσε 31 πόντους και ήταν ο πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης. Επίσης, από 17 πόντους σημείωσαν οι Ντάνκαν Ρόμπινσον και Γκόραν Ντράγκιτς. Τα “ελάφια” πανηγύρισαν την 46η φετινή τους νίκη σε 71 ματς, ενώ οι Χιτ γνώρισαν την 32η φετινή τους ήττα, επίσης σε 71 ματς.

Οι πόντοι:

Μπακς: Μίντλετον 21, Γ. Αντετοκούνμπο 15, Λόπες 18, Ντι Βιντσέντσο 11, Χόλιντεϊ 20, Φορμπς 21, Τάκερ, Πορτίς 14

Χιτ: Μπιέλιτσα 11, Αρίζα 11, Αντεμπάγιο 5, Ρόμπινσον 17, Ναν 31, Ντράγκιτς 17, Ντέντμον 6, Ιγουοντάλα 2, Χέρο 3, Ατσίουβα 2, Στρους 3