Μπουλς-Μπακς 98-108: Πέρασαν από το Σικάγο τα “ελάφια”

Οι Μιλγουόκι Μπακς νίκησαν 108-98 τους Σικάγο Μπουλς εκτός έδρας, χωρίς τον Γιάννη Αντετοκούνμπο στη σύνθεσή τους.

Κορυφαίοι για τους φιλοξενούμενους ήταν οι Κρις Μίντλτον και Μπρουκ Λόπες, οι οποίοι σημείωσαν από 22 πόντους. Ο Μπόμπι Πορτίς σημείωσε double double με 16 πόντους και 14 ριμπάουντ, ενώ 16 πόντους σημείωσε και ο Τζρου Χόλιντεϊ. Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο είχε τρεις πόντους, τρία ριμπάουντ και μια ασίστ, σε 13,03 λεπτά συμμετοχής στην αναμέτρηση.

Από την άλλη πλευρά, ο Κόμπι Ουάιτ σημείωσε 21 πόντους για τους γηπεδούχους, ενώ ο Νίκολα Βούτσεβιτς σημείωσε double double με 17 πόντους και 15 ριμπάουντ. Double double και για τον Ντάνιελ Τις, ο οποίος είχε 16 πόντους και δέκα ριμπάουντ. Αυτή ήταν η 39η εφετινή νίκη των “ελαφιών” σε 63 ματς στην κανονική περίοδο, ενώ οι “ταύροι” γνώρισαν την 37η εφετινή τους ήττα, επίσης σε 63 ματς.

Οι πόντοι:

Μπουλς: Ουίλιαμς 5, Τις 16, Βούτσεβιτς 17, Τεμπλ 6, Ουάιτ 21, Σατοράνσκι 13, Γιανγκ 8, Αμινού 5, Βάλενταϊν 5, Ντότσον 2

Μπακς: Μίντλετον 22, Πορτίς 16, Λόπες 22, Φορμπς 10, ΧόλιντεΪ 16, Τάκερ 2, Τιγκ 11, Κόναγκτον 6, Θ. Αντετοκούνμπο 3