Χόρνετς-Μπακς 104-114: Πέρασαν από τη Σάρλοτ τα “ελάφια”

Οι Μιλγουόκι Μπακς νίκησαν 114-104 τους Σάρλοτ Χόρνετς εκτός έδρας, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να σημειώνει ένα ακόμα double double.

Συγκεκριμένα, ο Έλληνας παίκτης είχε 29 πόντους και δώδεκα ριμπάουντ στη συγκεκριμένη αναμέτρηση. Επίσης, είχε οκτώ ασίστ, τρία κλεψίματα και ένα κόψιμο σε 37,28 λεπτά συμμετοχής. Ο Μπρουκ Λόπες σημείωσε 22 πόντους για τους φιλοξενούμενους, ενώ ο Κρις Μίντλετον σταμάτησε στους 17 πόντους. Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο αγωνίστηκε για 1,13 και πρόλαβε να μαζέψει ένα ριμπάουντ.

Από την πλευρά των γηπεδούχων, ο Ντεβόντ Γκράχαμ σημείωσε 25 πόντους, ενώ ο Μάιλς Μπρίτζερς σημείωσε double double με 21 πόντους και δέκα ριμπάουντ. Ο Πι Τζέι Ουάστινγκτον είχε 18 πόντους για τους γηπεδούχους. Αυτή ήταν η 38η εφετινή νίκη των “ελαφιών” σε 61 ματς στην κανονική περίοδο, ενώ οι “σφίγγες” γνώρισαν την 31η εφετινή τους ήττα, επίσης σε 61 αγώνες.

Οι πόντοι:

Χόρνετς: Μάρτιν 10, Μπρίτζετς 21, Ουάσινγκτον 18, Ρόζιερ 8, Γκράχαμ 25, Ουοναμέικερ 13, Μπιγόμπο 3, Μακ Ντάνιελς 6

Μπακς: Μίντλετον 17, Γ. Αντετοκούνμπο 29, Λόπες 22, Ντι Βιντσέντσο 9, Χόλιντεϊ 12, Φορμπς 15, Τάκερ 5, Πορτίς 5