Παγκόσμιο U17: Η Λιθουανία «περπάτησε» μέχρι τα ημιτελικά (hls)

H Eθνική Εφήβων της Λιθουανίας πήρε θέση στα ημιτελικά της διοργάνωσης, συντρίβοντας την Πολωνία με 73-44.

Το πρώτο δεκάλεπτο με την Πολωνία να κερδίζει στο επιμέρους σκορ, αποδείχτηκαν λίαν… παραπλανητικό για την εξέλιξη και κατάληξη του προημιτελικού αγώνα στο Παγκόσμιο πρωτάθλημα U17, κόντρα στην Λιθουνία, η οποία στην δεύτερη και στην τρίτη περίοδο, ήταν σαρωτική και…αναζητούσε αντίπαλο, φτάνοντας στο επιβλητικό τελικό σκορ της διαφοράς των 29 πόντων (73-44).

Η Εθνική Εφήβων της Λιθουανίας, δέχτηκαν συνολικά 14 πόντους και σημείωσαν συνολικά 47 στην ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου και στην έναρξη της επανάληψης. Οι Πολωνοί κατέρρευσαν γιατί δεν είχαν ποιότητα και βάθος εναλλακτικών επιλογών, με αποτέλεσμα να

Δεκάλεπτα: 13-17, 36-24, 60-31, 73-44