Στην παράταση η Μπαρτσελόνα (video)

Ύστερα από ένα συγκλονιστικό σε εξέλιξη ματς που έσπασαν καρδιές και χρειάστηκε η πεντάλεπτη παράταση για να κριθεί η Μπαρτσελόνα πήρε τη νίκη με 68-67 επί της Παρτιζάν μέσα στο Βελιγράδι.

Το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση χάρις σε δυο εύστοχες βολές του Ναβάρο που ισοφάρισε σε 58-58, 43” πριν το φινάλε, ενώ στη συνέχεια οι «μπλαουγκράνα» είχαν την ευκαιρία να πάρουν το ματς όμως ο Μαϊκλ και ο Ουάλας αστόχησαν στις προσπάθειες τους.
Στην παράταση οι Σέρβοι πήραν το προβάδισμα με καλάθι του Γκάγκιτς στα 27” πριν το τέλος, όμως ο Χουέρτας ευστόχησε σε δύο βολές στα 15 δευτερόλεπτα και χάρισε τη νίκη στην Μπαρτσελόνα. Οι Καταλανοί κρατάνε την πρώτη θέση στα χέρια τους καθώς υποδέχονται την ΤΣΣΚΑ στην Βαρκελώνη και βέβαια έχουν και τη νίκη του 1ου ματς στη Μόσχα με το +21