Φενέρμπαχτσε – Βίρτους 104-72: Την εξαφάνισε από το πρώτο ημίχρονο (hls)

Η Φενέρ πέρασε την 26η αγωνιστική πιο άνετα κι από ρεπό. Νίκησε την Βίρτους με 104-72 σε ένα ματς που κατάφερε να καθαρίσει από το πρώτο μισό του πρώτου ημιχρόνου.

Mε 20/40 τρίποντα συνολικά ήταν δύσκολο να συμβεί κάτι διαφορετικό, στην Ούλκερ Σπορτς Αρίνα. Γκούντουριτς, Πιέρ και Μότλεϊ έδωσαν το σύνθημα από νωρίς η διαφορά έφτασε τους 30 πόντους κι έκτοτε οι Τούρκοι δεν γύρισαν καν να δουν πίσω τους.

Τραγική άμυνα από την ομάδα του Σκαριόλο που σε όλο το παιχνίδι είχε τον ρόλο του απαθούς παρατηρητή. Η διαφορά σταμάτησε στο +32 με τους Τούρκους να παίζουν χαλαρά όλο το δεύτερο ημίχρονο.