Ρεάλ Μαδρίτης-Παρτίζαν 105-97: «Λύγισε» την ομάδα του Ομπράντοβιτς και σκοράρει ακόμα! (hls)

Η Ρεάλ Μαδρίτης ανέβασε το ρυθμό της στο δεύτερο ημίχρονο, έλεγξε το παιχνίδι κόντρα στην Παρτιζάν του Ζέλικο Ομπράντοβιτς και νίκησε με 105-97 στην 10η αγωνιστική της Euroleague.

Το γήπεδο της Ρεάλ Μαδρίτης είναι η δύναμη της και η ομάδα του Τσους Ματέο νίκησε την Παρτίζαν με 105-97, οι Μαδριλένοι παραμένουν στα υψηλά πατώματα της βαθμολογίας της Euroleague. H Ρεάλ Μαδρίτης πήρε ακόμη μια νίκη και ανέβηκε στο 7-3 και στην 3η θέση του βαθμολογίας ενώ η Παρτίζαν είναι στο 5-5 και στη 10η θέση. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανεβάσουν τόσο την ένταση όσο και το ρυθμό της στο παιχνίδι μετά το πρώτο δεκάλεπτο και να φέρει το παιχνίδι στα δικά της μέτρα. Η ομάδα του Τσους Ματέο προσπάθησε να χτίσει το προβάδισμα με την άμυνα της. Αντίθετα η Παρτίζαν του Ιωάννη Παπαπέτρου ήθελε να μείνει κοντά στο σκορ στην τέταρτη περίοδο, όμως οι μπλάνκος κράτησαν τα ήνια και τελικά πήραν τη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 32-40, 54-51, 86-74, 105-97.