Ανεβαίνει η Μπάγερν, 73 – 65 τη Βιλερμπάν

Ο Ρούμπιτ σκέπασε τα καλάθια με ένα γεμάτο νταμπλ νταμπλ και η πιεστική άμυνα του Τρινκέρι που περιόρισε σημαντικά τη δράση των Οκόμπο-Τζόουνς αποδείχθηκαν καταλύτες για τη νέα νίκη των Βαυαρών (73-65 τη Βιλερμπάν).

Φ Οι Γάλλοι προηγήθηκαν 12-20 στο δεκάλεπτο αλλά παρά το μεγάλο πλεονέκτημα στις κατοχές βρέθηκαν πίσω στο ημίχρονο με 39-38. Η άμυνα των γηπεδούχων συνέχισε να δουλεύει καλά, η Μπάγερν δεν έχασε ποτέ στο δεύτερο μέρος το προβάδισμα αλλά ακόμη και όταν εξανεμίστηκε το +12 του 58-46 και η Βιλερμπάν μείωσε σε 62-59 δεν κινδύνευσε πραγματικά!
ΜΠΑΓΕΡΝ: Γουάιλερ-Μπαμπ 7, Τόμας 6, Γουόλντεν 11, Χάντερ 2, Γιάραμαζ 2, Λούτσιτς 18, Ομπστ 3, Ρούμπιτ 19 (12 ριμπάουντς), Σίσκο 4.
ΒΙΛΕΡΜΠΑΝ: Οκόμπο 14, Γουενμπανιάμα 5, Τζόουνς 10, Καχούντι 8, Λακόμπ 6, Γκιστ 10, Φαλ 7, Χάουαρντ 2, Στράζελ, Αντετοκούνμπο 3,.