Ζενίτ – Μπάγερν Μονάχου 79-71: Το έκανε ντέρμπι αλλά τελικά το πήρε

Η ομάδα του Τσάβι Πασκουάλ μπορούσε να πάρει και με μεγαλύτερη άνεση το ματς σύμφωνα με την εκκίνηση του, αλλά τα κενά διαστήματα της δεν την βοήθησαν σε αυτό.

Η Ζενίτ υποδέχτηκε την Μπάγερν στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Euroleague με τους γηπεδούχους να επικρατούν με σκορ 79-71.

Δείτε τα καλύτερα στιγμιότυπα από την αναμέτρηση Ζενίτ – Μπάγερν Μονάχου.

Η ομάδα του Τσάβι Πασκουάλ ξεκίνησε εντυπωσιακά στο πρώτο δεκάλεπτο, είχε σε εξαιρετική βραδιά τον Μίκι ο οποίος σημείωσε 16 πόντους ενώ συνολικά οι Ρώσοι σκόραραν 31, σε ένα άκρως παραγωγικό πρώτο δεκάλεπτο.

Στην συνέχεια του ματς οι φιλοξενούμενοι βρήκαν τρόπους ανάκαμψης με εκφραστές τους Χίλιαρντ και Γόλντεν ενώ και στο αμυντικό κομμάτι λειτούργησαν σωστά με αποτέλεσμα να γυρίσουν το παιχνίδι και να προηγηθούν.

Στο τελευταίο διάστημα του αγώνα ήταν πιο αποφασιστική αλλά και με μεγαλύτερη ενέργεια με αποτέλεσμα να “τρέξει” ένα επιμέρους σκορ 25-11 και τελικά να πάρει μια σημαντική νίκη.

Το ρεκόρ των Ρώσων πλέον στο 3-1 με την Μπάγερν να μην καταφέρνει να πάρει την πρώτη της νίκη στην Euroleague και να έχει ρεκόρ πλέον 0-4.