Δύσκολη νίκη για την Εφές (video)

Η Εφές πέρασε από τη Γαλλία επικρατώντας με 76-66 της Στρασμπούρ και πετυχαίνοντας τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμα ματς στη φετινή Ευρωλίγκα.

Η Εφές πέρασε από τη Γαλλία επικρατώντας με 76-66 της Στρασμπούρ και πετυχαίνοντας τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμα ματς στη φετινή Ευρωλίγκα. Αν και προηγήθηκαν με 16 πόντους (12-30) στο 13′ και με 6 στο ημίχρονο (25-31), οι Τούρκοι αντιμετώπισαν ζόρια στο δεύτερο μέρος.

Με κορυφαίους τους Ντιό και Αζινσά οι γηπεδούχοι διατηρήθηκαν κοντά στο σκορ και στο τρίτο δεκάλεπτο και στην τελευταία περίοδο έφτασαν μέχρι και το -3 (64-67). Κάπου εκεί, όμως, η Εφές αποφάσισε να μην μπλέξει περισσότερο. Ο Πλάνινιτς με τρίπόντο 1.14″ πριν το τέλος έκανε το 64-70, στο καθοριστικότερο σουτ του αγώνα.

Τα δεκάλεπτα: 12-22, 29-43, 49-58, 66-76