Μπανταλόνα-Μπαχτσεσεχίρ 77-87: «Έσπασαν το ρόδι» με… βόμβα

Η Μπαχτσεσεχίρ πανηγύρισε τη πρώτη της νίκη στο φετινό Eurocup, η οποία ήταν εμφατική στην έδρα της πρωτοπόρου του ομίλου, Μπανταλόνα!

Η Μπανταλόνα είχε 5 νίκες και 0 ήττες, φιγουράροντας στην κορυφή του πρώτου ομίλου του Eurocup

Αυτό μέχρι σήμερα!

Η Μπαχτσεσεχίρ Γιουνάιτεντ του ρεκόρ 0-7 έως σήμερα “έσπασε το ρόδι” στην έδρα της πρωτοπόρου ισπανικής ομάδας!

Ένα αποτέλεσμα που το περίμεναν ελάχιστοι έως… κανείς.

Η τουρκική ομάδα του Ζαφέρ Άκτας κυριάρχησε από την δεύτερη περίοδο και μετά, και δεν ξανακοίταξε ποτέ πίσω της.

MVP ο Τζαμάλ Τζόουνς με 34 πόντους (6/8 τρίποντα, 6/7 δίποντα) σε 31 λεπτά συμμετοχής! Ο Αμερικανός συγκέντρωσε 38 βαθμούς στο σύστημα αξιολόγησης.

Εξαιρετικός για ακόμα ένα ματς στη δημιουργία ο Άλεξ Πέρεζ με 13 ασίστ (4 πόντους). Εκπληκτική εμφάνιση και από τον Ισμάτ Άκπιναρ (23 πόντους).

Για τους γηπεδούχους του Κάρλες Ντουράν, οι Μόργκαν και Μπασάς είχαν από 17 πόντους αλλά η πρώτη ήττα στον όμιλο δεν αποφεύχθηκε.