Προμηθέας – Λόντον Λάιονς 67-77: «Πλήρωσε» τις κακές επιλογές σε άμυνα και επίθεση! (hls)

Οι Λόντον Λάιονς πέρασε από την έδρα του Προμηθέα με 77-67, αυτή είναι η τέταρτη διαδοχική ήττα της ελληνικής ομάδας.

Ο Προμηθέας έχασε από τους Λόντον Λάιονς με 77-67 για το EuroCup. Η ομάδα του Λονδίνου αντέδρασε στο τρίτο καλό δεκάλεπτο του Προμηθέα με τον Γιάννη Χριστόπουλου στο πάγκο και κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση, φτάνοντας στο θετικό αποτέλεσμα. Οι δύο ομάδες ισοβαθμούν καθώς έχουν ρεκόρ 4-3, αυτή ήταν δεύτερη διαδοχική ήττα στο «Δημήτρης Τόφαλος».

Πρώτο σκόρερ για τον Προμηθέα ο Αρνόλντας Κουλμπόκα με 18 πόντους σε 37 λεπτά και ακολουθεί ο Τρέβις Σίμπσο με 16 πόντους και 4 ριμπάουντ. Οι Λόντον Λάιονς με πρωταγωνιστή τον Σαμ Ντέκερ, ο οποίος πέτυχε 20 πόντους και 6 ριμπάουντ, αλλά και τον Βόιτσεχ Χρούμπαν με 14 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 18-25, 36-40, 55-54, 67-77.