Χάποελ Τελ Αβίβ – Μπουντούτσνοστ 64-70: Πήραν πλεονέκτημα πρόκρισης (hls)

Πολύ σπουδαία εκτός έδρας νίκη για την Μπουντούτσνοστ στο Τελ Αβίβ επικρατώντας της Χάποελ με 70-64.

Από το πρώτο πεντάλεπτο του ματς οι φιλοξενούμενοι με τον Ρέινολντς να κάνει απίστευτα πράγματα και να σκοράρει 20 πόντους στο ημίχρονο, είχαν καταφέρει να βρουν διψήφιες διαφορές αναγκάζοντας τους γηπεδούχους με το “καλημέρα” να κυνηγάει να καλύψει το χαμένο έδαφος.

Η Χάποελ έκανε την προσπάθειά της στο τελευταίο δεκάλεπτο, κατάφερε να μειώσει μέχρι και στο καλάθι, αλλά εκείνη την στιγμή ο Καμπά με προσωπικές ενέργειες, επιθετικά ριμπάουντ και σημαντικές άμυνες οδήγησε την ομάδα του ση νίκη.

Πλέον οι Μαυροβούνιοι έκαναν το ρεκόρ τους 4-2, ενώ οι Ισραηλινοί είναι στο 3-3!