Μπουντούτσνοστ – Προμηθέας 90-77: Έμεινε από δυνάμεις (hls)

Ο Προμηθέας προσπάθησε αλλά δεν τα κατάφερε στην Μποντγκόριτσα κι έχασε από την Μπουντούτσνοστ με 90-77. Ρεκόρ καριέρας έκανε ο Γκραντ με 23 πόντους.

Η ομάδα του Ηλία Ζούρου είχε μερικά πολύ καλά διαστήματα σε άμυνα κι επίθεση και κατάφερε να επιστρέψει δύο φορές από διαφορά 12 πόντων. Μάλιστα στο ξεκίνημα του τρίτου δεκαλέπτου είχε ένα σερί 11-0 με το οποίο ισοφάρισε το παιχνίδι στους 50 πόντους.

ΕΔΩ ΤΑ ΣΤΙΓΜΙΟΤΥΠΑ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ

Σε αυτό το σημείο, όμως, σα να χτύπησε το ξυπνητήρι των παικτών του Αλεξάνταρ Τζίκιτς και το παιχνίδι πήρε μια εντελώς διαφορετική τροπή. Μέχρι να ολοκληρωθεί η τρίτη περίοδος οι γηπεδούχοι είχαν βρει και πάλι προβάδισμα δέκα πόντων (67-57) κι έκτοτε δεν γύρισαν ποτέ ξανά πίσω. Ο Αγραβάνης χτύπησε στο γόνατό του και έπαιξε λίγο στο δεύτερο ημίχρονο, η κατάστασή του θα εκτιμηθεί αύριο στην Πάτρα.