Α1 Γυναικών: Επίδειξη δύναμης ο Ολυμπιακός, νικηφόρο ντεμαράζ ο Παναθηναϊκός κόντρα στον Εύνικο

Αήττητες οι "ερυθρόλευκες" με 15 νίκες, στο 14-1 οι "πράσινες".

Ολυμπιακός και Παναθηναϊκός συνέχισαν με νίκες τις υποχρεώσεις τους στην 15η αγωνιστική του πρωταθλήματος στην Α1 Γυναικών, συνεχίζοντας την διεκδίκηση της πρώτης θέσης στην οποία βρίσκονται οι αήττητες “ερυθρόλευκες”, λόγω της νίκης τους κόντρα στον “αιώνιο” αντίπαλο, στον πρώτο γύρο.

Ο Ολυμπιακός συνέτριψε με 60-98 τις Εσπερίδες στην Καλλιθέα, έχοντας διψήφια διαφορά στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο και δεν αγχώθηκαν μέχρι το τέλος του αγώνα.

Εσπερίδες (Σόφτσης): Στολίγκα 5(1), Βιργιόγκε 14, Γασπαράτου 6, Πρίφτη 2, Κορρέ 4(1), Μαργέλου 2, Σεγκούρα, Κασάπογλου 10(2), Γουλφολκ 17(2).
Ολυμπιακός (Νίκλας): Αγραφιώτη, Σταμολάμπρου 23(2), Σταμάτη 9(1), Αγιούσο 9(1), Σύρρα 6, Γκούσταφσον 19, Νικολοπούλου 8, Δίελα, Γκουζέλου, Αυτζή 5, Σουκ 15, Βαμβακά 4.

Στο Ίλιον (Λιόσια), ο Παναθηναϊκός μ’ επιμέρους σκορ 7-21 στην τέταρτη περίοδο έφτασε στην νίκη με 58-78 και στις 3 πρώτες περιόδους, οι γηπεδούχες ήταν ανταγωνιστικές.

Εύνικος-Παναθηναϊκός 58-78