Καντζούρης: «Μας κόστισε η κακή εκτέλεση στην τρίτη περιόδο»

Ο Ηλίας Καντζούρης μίλησε στη συνέντευξη Τύπου για την αθλητικότητα της Βόννης, αλλά και τις κακές επιθέσεις της ΑΕΚ στην τρίτη περιόδο.

Η ΑΕΚ ηττήθηκε με 80-72 από την Βόννη στη Γερμανία και ο Ηλίας Καντζούρης μίλησε για το ματς στη συνέντευξη Τύπου. Ο Έλληνας τεχνικός δήλωσε ότι οι «κιτρινόμαυροι» έκαναν κακές επιθέσεις στο τρίτο δεκάλεπτο και αυτό κόστισε στην «Ένωση».

«Συγχαρητήρια στη Βόννη άξιζε τη νίκη. Χάσαμε την ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο που παίξαμε θετικά. Κάναμε κάποια λάθη από έλλειψη συγκέντρωσης. Στην έναρξη της τρίτης περιόδου είχαμε κακή εκτέλεση στην επίθεση και αυτό μας κόστισε.

Σε γενική εικόνα δεν ήμασταν σε θέση να ματσάρουμε την ενέργεια της Βόννης. Πήραν περισσότερα ριμπάουντ και είχαν περισσότερες κατοχές. Αυτό λέει πολλά. Τώρα έχουμε έναν δρόμο μπροστά μας. Πρέπει να ανασυνταχτούμε γιατί έρχονται δύσκολα παιχνίδια για την ομάδα μας», δήλωσε ο Έλληνας προπονητής στη συνέντευξη Τύπου.