Καμπερίδης: «Κάναμε εννιά μοιραία λάθη» (vid)

Ο τεχνικός του Άρη, Σάββας Καμπερίδης σχολίασε την ήττα των "κιτρινόμαυρων" από τον Προμηθέα με 90-69.

Ο τεχνικός του Άρη, Σάββας Καμπερίδης σχολίασε την ήττα των “κιτρινόμαυρων” από τον Προμηθέα με 90-69.

Μάλιστα ο Έλληνας προπονητής θεωρεί ότι οι μπασκεμπολίστες του έκαναν εννιά μοιραία λάθη, τα οποία εκμεταλλεύτηκε σωστά η ομάδα της Πάτρας και έτσι “αγκάλιασε” τη νίκη.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Από την αρχή είχαμε τον έλεγχο του αγώνα, για 15 λεπτά είχαμε πολύ καλή εικόνα αλλά εκεί χρεωθήκαμε με πολλά φάουλ, κάναμε λάθη τα οποία εκμεταλλεύτηκε ο Προμηθέας και βρεθήκαμε στο -9 στο ημίχρονο. Η ζώνη της τρίτης περιόδου μας έδωσε κατοχές, ελέγξαμε το transition παιχνίδι του Προμηθέα σ’ αυτό το διάστημα, υπήρξαν όμως και σημεία του παιχνιδιού στα οποία θα μπορούσαμε να είχαμε αποφύγει καλάθια του Προμηθέα όπως αυτό του Έβανς όταν το σκορ ήταν 65-62, για να πλησιάσουμε ακόμη περισσότερο. Στην τελευταία περίοδο, όταν κάνεις εννιά λάθη μοιραία τα εκμεταλλεύεται μια ομάδα όπως είναι ο Προμηθέας».