Σερέλης: “Μεγάλη νίκη, αρχικά μόνο οι φανέλες ήταν μέσα στο γήπεδο”

Ο Έλληνας τεχνικός μίλησε μετά την νικηφόρα αναμέτρηση απέναντι στην Λάρισα για την Basket League.

Το Λαύριο νίκησε δύσκολα την Λάρισα για την 3η αγωνιστική της Basket League με τον Χρήστο Σερέλη να δηλώνει μετά την λήξη του αγώνα.

Για το ματς με την Λάρισα:

“Είναι μια πολύ μεγάλη νίκη διότι αρχικά μόνο οι φανέλες ήταν μέσα στο γήπεδο στα πρώτα 6-7 λεπτά. Ήμασταν πάρα πολύ κακοί αμυντικά, δίνοντας δικαιώματα στη Λάρισα που είναι μια καλή ομάδα να προηγείται 15 πόντους.

Στο δεύτερο ημίχρονο είχαμε αρκετά καλά διαστήματα στην αμυντική μας συμπεριφορά. Θεωρώ ότι είναι μία νίκη που μας μεγαλώνει ως ομάδα καθώς έπρεπε να γυρίσουμε το σκορ με μεγάλη διαφορά από πολύ νωρίς και τα καταφέραμε.

Η αντίδραση των παικτών είναι αυτό που κρατάμε. Αντιθέτως, εκείνο που πρέπει να βελτιώσουμε είναι στο πως ξεκινήσαμε το παιχνίδι με κακή νοοτροπία”.