Match Center

Ολυμπιακό Τουρνουά - Μπάτμιντον - ΕΙΔΗΣΕΙΣ

Κανονικά στο Ρίο το ρώσικο μπάντμιντον
Οι τέσσερις αθλητές που συγκροτούν την Ολυμπιακή ομάδα Μπάντμιντον της Ρωσίας θα δώσουν κανονικά το «παρών» στους Ολυμπιακούς αγώνες του Ρίο ντε Τζανέιρο (5-21/8), καθώς η διεθνής ένωση του αθλήματος (BWF) άναψε το «πράσινο φως» για τη συμμετοχή τους.
Το χάλκινο ο Τσεν
Ο Λονγκ Τσεν από την Κίνα (Κίνα) κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στο μονό των ανδρών του μπάντμιντον, στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου, καθώς επικράτησε του Χιούν Ιλ Λι από την Νότια Κορέα με 21-12, 15-21, 21-15 στον αγώνα για την τρίτη θέση.
“Αντίο” από τη Γιου Γιανγκ
Συνέχεια είχε το θέμα με τον αποκλεισμό οκτώ αθλητριών του μπάντμιντον από τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου, που κατηγορήθηκαν ότι δεν έδωσαν τον καλύτερο εαυτό τους, προκειμένου να έχουν καλύτερη κλήρωση στις επόμενες φάσεις του τουρνουά.