Ολυμπιακοί Αγώνες: Το πρόγραμμα της Κυριακής (25/7) για τους Έλληνες αθλητές

Η τρίτη μέρα των Ολυμπιακών Αγώνων είναι γεμάτη με ελληνικές συμμετοχές.

Στον αγώνα των Ολυμπιακών Αγώνων μπαίνουν Τσιτσιπάς, Κορακάκη, εθνική ομάδα πόλο, Κοκκαλάνης, Καραχάλιου, Δίβαρη, Τζέλη, Ντουντουνάκη, Γκιώνης, Μπούρμπου, Κυρίδου και Ντούσκος.

Η τρίτη μέρα της μεάλης διοργάνωσης είναι γεμάτη από ελληνικές συμμετοχές, οι αθλητές της χώρας θα προσπαθήσουν να διεκδικήσουν νέες διακρίσεις.

ΚΥΡΙΑΚΗ 25 ΙΟΥΛΙΟΥ

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ

Tokyo Aquatics Centre

-100μ. πεταλούδα γυναικών: Ημιτελικοί – Άννα Ντουντουνάκη

Διάρκεια αγώνων: 04:40 – 04:52

-100μ. ύπτιο ανδρών: Προκριματικές σειρές – Απόστολος Χρήστου

Διάρκεια αγώνων: 14:03 – 14:06

-4Χ100μ. ελεύθερο ανδρών: Προκριματικές σειρές – Συμμετοχή εθνικής ομάδας

Διάρκεια αγώνων: 14:30 – 14:35

ΤΕΝΙΣ

-Ariake Tennis Centre Court (05:00):

Πρώτος γύρος μονό ανδρών: Στέφανος Τσιτσιπάς – Φίλιπ Κολσράιμπερ (Γερμανία)

ΠΟΛΟ ΑΝΔΡΩΝ

Tatsumi Water Polo Centre

Αγώνας ομίλου (05:30): Ουγγαρία – Ελλάδα

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

Asaka Shooting – 10m Range

-10μ. αεροβόλο πιστόλι γυναικών (03:00): Προκριματικός – Άννα Κορακάκη

Asaka Shooting-Shotgun Range

-Σκητ ανδρών (04:00): Προκριματικός – Πρώτη ημέρα – Νίκος Μαυρομάτης

Asaka Shooting – Final Hall

-10μ. αεροβόλο πιστόλι γυναικών (05:15): Τελικός – Άννα Κορακάκη (εφόσον προκριθεί)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ

Enoshima

RS:X Ανδρών: Ιστιοδρομίες 1-3 (06:05) – Βύρωνας Κοκκαλάνης (1η ιστιοδρομία)

Kamakura

Laser Radial Γυναικών: Ιστιοδρομίες 1-2 (06:05)- Βασιλεία Καραχάλιου (1η ιστιοδρομία)

Enoshima

RS:X Γυναικών: Ιστιοδρομίες 1-3 (09:05) – Κατερίνα Δίβαρη (1η ιστιοδρομία)

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ

Sea Forest Waterway

Δίκωπος γυναικών: Ρεπεσάζ (03:50) – Χριστίνα Μπούρμπου – Μαρία Κυρίδου

Sea Forest Waterway

Μονό σκιφ γυναικών: Προημιτελικοί, 3η σειρά (05:20) – Αννέτα Κυρίδου

Sea Forest Waterway

Μονό σκιφ ανδρών: Προημιτελικοί, 1η σειρά (05:40) – Στέφανος Ντούσκος

ΤΑΕ ΚΒΟΝ ΝΤΟ

Makuhari Messe Hall A

Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Γύρος των 16 (04:56) – Φένια Τζέλη εναντίον της Τατιάνα Μίνινα (Ρωσία)

Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Προημιτελικά (08:12-09:36) – Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)

Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Ημιτελικά (10:04-10:32) – Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)

Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Αγώνες χάλκινου μεταλλίου (14:30-15:00) – Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)

Γυναίκες κατηγορία -57 kg: Αγώνας χρυσού μεταλλίου (15:30)- Φένια Τζέλη (εφόσον προκριθεί)

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ

Tokyo Metropolitan Gym Table 3

Μονό ανδρών: Δεύτερος γύρος (08:45) – Παναγιώτης Γκιώνης εναντίον του Αχμέντ Σαλέχ (Αίγυπτος)


Σχολιασμός

Γράψτε το σχόλιό σας

Δείτε Επίσης