Πρώτο τρίποντο ΠΑΟΚ στην Κηφισιά

Με μπλοκ από ατσάλι (17π.) και με πρωταγωνιστές τους Μπράουν, Πετρέα και Γουόλς ο ΠΑΟΚ πανηγύρισε στην Κηφισιά την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα της Volley League.

O “δικέφαλος” παρότι ισοφαρίστηκε 1-1 σετ κατάφερε με την είσοδο του Ραφαήλ Κουμεντάκη στον αγώνα να περάσει στην αντεπίθεση κερδίζοντας τον αγώνα με 3-1 σετ, ενώ άνετη ήταν η επικράτηση του στο 4ο σετ.

Η Κηφισιά έκανε καλό ξεκίνημα με πρωταγωνιστές του Κωτσάκη, Μαρκς αλλά μετά το 2ο σετ δεν κατάφερε να βρει διαδρόμους σε σερβίς και επίθεση, μπλοκαρίστηκε από το αντίπαλο μπλοκ και γνώρισε την δεύτερη ήττα σε ισάριθμους αγώνες και την πρώτη εντός έδρας. Οι πόντοι της Κηφισιάς προήλθαν: 5 άσσοι, 48 επιθέσεις, 10 μπλοκ, 27 λάθη αντιπάλων και του ΠΑΟΚ οι πόντοι προήλθαν: 10 άσσοι, 51 επιθέσεις, 17 μπλοκ, 19 λάθη αντιπάλων.