Super League Premier League La Liga Bundesliga Ligue 1 Euroleague

Πέρασαν τα φαβορί στην Αίγινα

Χωρίς εκπλήξεις ολοκληρώθηκε η πρώτη μέρα του κυρίως ταμπλό των ανδρών στο «Aegina Masters Beach Volley».

Χωρίς εκπλήξεις ολοκληρώθηκε η πρώτη μέρα του κυρίως ταμπλό των ανδρών στο «Aegina Masters Beach Volley». Και αυτό γιατί τα δύο μεγάλα φαβορί Κοτσιλιάνος / Ζουπάνης και Ξενάκης / Μπιλλήρης πέτυχαν εύκολες νίκες, ενώ και στους υπόλοιπους αγώνες επικράτησαν τα λογικά φαβορί, όπως για παράδειγμα η δυνατή ομάδα των Κουζούνη / Παπαδημητρίου και εκείνη των Μούρτζιου / Νιώπα.

Όλοι τους προκρίθηκαν στον 3ο γύρο και το Σάββατο θα διεκδικήσουν θέσεις στα ημιτελικά. Το δικό τους κομμάτι στην κερκίδα και στο χειροκρότημα είχαν οι Αιγινήτες Κατσιβέλης / Κλώνος, ενώ από το ταμπλό των ηττημένων θα συνεχίσουν την προσπάθειά τους οι έμπειροι Κωστακόπουλος / Μαυράκης κόντρα στους Σακόγλου / Lord (GBR). Έτσι, το μοναδικό μη αναμενόμενο αποτέλεσμα που έχουμε μέχρι τώρα στην Αίγινα είναι η απουσία των Ηλία Ζωλασταθιάδη και Γιάννη Χαριτωνίδη, οι οποίοι αποκλείστηκαν στα προκριματικά και αποτελούν απώλεια για τη συνέχεια της διοργάνωσης.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στο κυρίως ταμπλό των ανδρών:
1ος γύρος
1 Κοτζαμπάσης Κων/νος / Κοτζαμπάσης Μιχάλης – Κογκαλίδης Κώστας / Μαμάης Γιάννης 0-2 (15-21, 11-21)
2 Μούρτζιος Παναγιώτης / Νιώπας Δημήτρης – Μανιόπουλος Δημήτρης / Ρουμελιωτάκης Γιάννης 2-0 (21-16, 21-18)
3 Αποστόλου Δημήτρης (CYP) / Ευσταθίου Κων/νος (CYP) – Κατσιβέλης Ηλίας / Κλώνος Ηλίας 2-0 (21-09, 21-13)
4 Σακόγλου Χαράλαμπος / Lord Tom (GBR) – Τσαλικιάν Ατάμ / Τσαλικιάν Μιράν 1-2 (20-22, 21-18, 17-19)
2ος γύρος
5 Μπιλλήρης Φερνάντο / Ξενάκης Μάνος – Κογκαλίδης Κώστας / Μαμάης Γιάννης 2-0 (21-11, 21-10)
6 Κωστακόπουλος Νίκος / Μαυράκης Παναγιώτης – Μούρτζιος Παναγιώτης / Νιώπας Δημήτρης 0-2 (21-09, 21-16)
7 Κουζούνης Παύλος / Παπαδημητρίου Θοδωρής – Αποστόλου Δημήτρης (CYP) / Ευσταθίου Κων/νος (CYP) 2-0 (21-17, 21-14)
8 Ζουπάνης Νίκος / Κοτσιλιάνος Γιώργος – Τσαλικιάν Ατάμ / Τσαλικιάν Μιράν 2-0 (21-14, 21-17)
Ταμπλό ηττημένων (9η θέση)
9 Σακόγλου Χαράλαμπος / Lord Tom (GBR) – Κογκαλίδης Κώστας / Μαμάης Γιάννης 2-0 (21-11, 21-16)
10 Κατσιβέλης Ηλίας / Κλώνος Ηλίας – Κωστακόπουλος Νίκος / Μαυράκης Παναγιώτης 0-2 (18-21, 18-21)
11 Μανιόπουλος Δημήτρης / Ρουμελιωτάκης Γιάννης – Αποστόλου Δημήτρης (CYP) / Ευσταθίου Κων/νος (CYP) 2-0 (21-15, 21-13)
12 Κοτζαμπάσης Κων/νος / Κοτζαμπάσης Μιχάλης – Τσαλικιάν Ατάμ / Τσαλικιάν Μιράν 2-0 (α.α.)
3ος γύρος – (Σάββατο 18/06/2011)
13 Μπιλλήρης Φερνάντο / Ξενάκης Μάνος – Μούρτζιος Παναγιώτης / Νιώπας Δημήτρης
14 Κουζούνης Παύλος / Παπαδημητρίου Θοδωρής – Ζουπάνης Νίκος / Κοτσιλιάνος Γιώργος
Ταμπλό ηττημένων (7η θέση)
15 Σακόγλου Χαράλαμπος / Lord Tom (GBR) – Κωστακόπουλος Νίκος / Μαυράκης Παναγιώτης
16 Μανιόπουλος Δημήτρης / Ρουμελιωτάκης Γιάννης – Κοτζαμπάσης Κων/νος / Κοτζαμπάσης Μιχάλης
Κυριακή (19/06/2011)
17 Νικητής Αγώνα Νο15 – Ηττημένος Αγώνα Νο14
18 Νικητής Αγώνα Νο16 – Ηττημένος Αγώνα Νο13
Ημιτελικοί (16:00)
19 Νικητής Αγώνα Νο13 – Νικητής Αγώνα Νο17
20 Νικητής Αγώνα Νο14 – Νικητής Αγώνα Νο18
Τελικός
21 Νικητής Αγώνα Νο19 vs Νικητής Αγώνα Νο20


Σχολιασμός

Γράψτε το σχόλιό σας