Έβγαλε τα “μάτια” της και συνεχίζει Europa η Ίντερ

Τελος το Τσάμπιονς Λιγκ για την Ίντερ φέτος, αφού οι "νερατζούρι" έμειναν στο 1-1 στο Μιλάνο κόντρα στην αδιάφορη Αϊντχόφεν, και περιορίστηκαν στην τρίτη θέση του β' ομίλου.

Τελος το Τσάμπιονς Λιγκ για την Ίντερ φέτος, αφού οι “νερατζούρι” έμειναν στο 1-1 στο Μιλάνο κόντρα στην αδιάφορη Αϊντχόφεν, και περιορίστηκαν στην τρίτη θέση του β’ ομίλου.

Οι Ολλανδοί “πάγωσαν” το “Τζιουζέπε Μεάτσα” στο 13′, μετά από λάθος στην άμυνα των γηπεδούχων, σέντρα του Μπέργκβιν και κεφαλιά του Λοσάνο για το 0-1.

Η ομάδα του Σπαλέτι προσπάθησε να πιέσει στο β’ μέρος, βρήκε γκολ ισοφάρισης στο 73ο λεπτό μετά από καταπληκτική σέντρα του Πολιτάνο και κεφαλιά του Ικάρντι από κοντά, αλλά πέραν τούτου ουδέν.

Ο Μαρτίνες έχασε τη μεγαλύτερη ευκαιρία από εκεί και πέρα, αφού σηκώθηκε ολομόναχος για να πιάσει την κεφαλιά και να στείλει την μπάλα άουτ στις καθυστερήσεις, με το 1-1 να μην αλλάζει.

Το 1-1 την ίδια ώρα στο “Καμπ Νου” ανάμεσα σε Μπαρτσελόνα και Τότεναμ, έδωσε στους Λονδρέζους την πρόκριση στην ισοβαθμία έναντι των Ιταλών, που υστέρησαν στα σκορ των δύο αγώνων με τα “σπιρούνια” (2-1 νίκη της Ίντερ στο Μιλάνο και 1-0 νίκη της Τότεναμ στο Λονδίνο).