Ο Ντιμπάλα “εκτροχίασε” την Λοκομοτίβ (video)

Η Γιουβέντους πήρε σπουδαία νίκη εντός έδρας 2-1, με ανατροπή απέναντι στην Λοκομοτίβ Μόσχας και μοιράζετε την κορυφή του τέταρτου ομίλου μαζί με την Ατλέτικο Μαδρίτης.

Οι ρώσοι, «πάγωσαν» το Τορίνο, όταν στην πρώτη του ευκαιρία στο ματς στο 30, πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Μίραντσουκ.

Η Γιουβέντους πίεζε προκειμένου να ισοφαρίσει κάτι που δεν έγινε στο πρώτο ημίχρονο. Η ομάδα του Σάρι συνέχισε να δημιουργεί ευκαιρίες καις το δεύτερο ημίχρονο και η ισοφάριση ήρθε με τον Ντιμπάλα στο 77. Πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί, ο ίδιος παίκτης δύο λεπτά αργότερα, έκανε το 2-1 κάνοντας την ολική ανατροπή για την Γιουβέντους! Για τον Αργεντινό ποδοσφαιριστή ήταν τα πρώτα του γκολ στο φετινό Τσάμπιονς Λιγκ.