Γκέλες για Μπάγερν, Τότεναμ, νίκησε ο Αστέρας (video)

Δείτε τι έκαναν οι αντίπαλοι του Ολυμπιακού στο Champions League.

Άουγκσμπουργκ-Μπάγερν 2-2

Ψυχρολουσία για την Μπάγερν Μονάχου, η οποία άφησε δύο βαθμούς στο Άουγκσμπουργκ δεχόμενη την ισοφάριση στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Ο πρώην παίκτης του Ολυμπιακού, Άλμπερτ Φινμπόγκασον ήταν ο «δράστης» στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα του Μάνουελ Νόιερ με προβολή.

H Άουγκσμπουργκ ξεκίνησε ιδανικά το ματς ανοίγοντας το σκορ μετά από 23 δευτερόλεπτα με τον Ρίχτερ. Οι Βαυαροί είδαν στο 12ο λεπτό τον Νίκλας Ζούλε να αποχωρεί τραυματίας και να είναι αμφίβολος για το ματς με τον Ολυμπιακό, ωστόσο δύο λεπτά μετά ο Λεβαντόφσκι με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1. Στο 39’ ο Γκνάμπρι σημάδεψε το δοκάρι του Κούμπεκ, όχι όμως και στο 49’ σημείο στο οποίο έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της Άουγκσμπουργκ για το 1-2. Η τελευταία λέξη όμως ήταν του Φινμπόγκασον, ο οποίος ισοφάρισε σε 2-2.

Τότεναμ-Γουότφορντ 1-1

Στο παρά… τέσσερα γλύτωσε νέα ήττα η Τότεναμ, η οποία έμεινε στο ισόπαλο 1-1 με την Γουότφορντ στο Λονδίνο για την 9η αγωνιστική της Premier League. Ο Ντουκουρέ έβαλε μπροστά στο σκορ τους φιλοξενούμενους για να ισοφαρίσει για την ομάδα του Ποτσετίνο στο 86’ ο Ντέλε Άλι.

Ερυθρός Αστέρας – Ραντ 3-1

Άνετη νίκη με 3-1 πήρε ο Ερυθρός Αστέρας κόντρα στη Ραντ (το βράδυ της Παρασκευής) και πλέον σκέφτεται τον αγώνα με την Τότεναμ στο Λονδίνο για το Τσάμπιονς Λιγκ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 6΄με τον Πάβκοβ, για να κάνουν το 2-0 στο 39′ με αμφισβητούμενο πέναλτι στο οποίο ευστόχησε ο Μάριν. Η Ραντ μείωσε σε 2-1 με τον Περεντίγια στο 66΄, για να κλειδώσει τη νίκη ο Γκόμπελιτς (3-1) στο 76΄.