Πρώτη με σούπερ Μπεν Γεντέρ!

Η Σεβίλλη μετέτρεψε σε πάρτι το παιχνίδι της δεύτερης αγωνιστικής των ομίλων κόντρα στη Μάριμπορ καθώς επικράτησε 3-0.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους γηπεδούχους ήταν ο Μπεν Γεντέρ. Ο Γάλλος επιθετικός βρέθηκε σε εκπληκτικό βράδυ και πέτυχε χατ τρικ, το πρώτο του στην κορυφαία διασυλλογική διοργάνωση.

Ο Μπεν Γεντέρ άνοιξε το σκορ στο 27ο λεπτό με τον Κορέα ωστόσο να κάνει τη μισή δουλειά αφού διέλυσε την άμυνα της Μάριμπορ δίνοντας στον συμπαίκτη του έτοιμο γκολ.

Ο Γάλλος έντεκα λεπτά αργότερα σκόραρε για δεύτερη φορά στη βραδιά, αυτή τη φορά από πάσα του Βάσκεζ για το 2-0 ενώ το τελικό 3-0 διαμορφώθηκε από τα πόδια του στο 83ο λεπτό με εκτέλεση πέναλτι.

Με αυτή τη νίκη οι Ισπανοί έφτασαν τους τέσσερις βαθμούς και πλέον βρίσκονται μόνοι πρώτοι στον πέμπτο όμιλο δεδομένης της ισοπαλίας της Λίβερπουλ με την Σπαρτάκ Μόσχας.