Επιβλητική η Λεβερκούζεν (video)

Σε παράσταση για έναν ρόλο μετέτρεψε το ματς με την Κοπεγχάγη η Λεβερκούζεν η οποία πήρε τη νίκη με 4-0 και μαζί το εισιτήριο για τους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ

Οι Γερμανοί οι οποίοι είχαν επικρατήσει και μέσα στη Δανία, προηγήθηκαν με το καλησπέρα του ματς, με το Σον να σκοράρει στο 1ο λεπτό. Στο 7′ ο Καλχάνογλου με απ ευθείας χτύπημα φάουλ έγραψε το 2-0 και στο 31ο λεπτό ο Κίσλινγκ με εύστοχο χτύπημα πέναλτι τριπλασίασε τα τέρματα της Λεβερκούζεν.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι Γερμανοί κατέβασαν ταχύτητα αλλά στο 65ο λεπτό ο Κίσλινγκ με το δεύτερο προσωπικό του γκολ διαμόρφωσε το τελικό 4-0