Νίκη των Ακριτών στα Πηγάδια

Η ομάδα Νέων της Ξάνθης πήρε σημαντική νίκη καθώς επικράτησε 2-1 του Ολυμπιακού στα Πηγάδια.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο ξεκίνημα αλλά η απόδοσή τους απέφερε καρπούς στο δεύτερο μέρος. Συγκεκριμένα, στο 60ο λεπτό ο Ιάσων Παπαδημητρίου άνοιξε το σκορ ενώ στο 89ο λεπτό ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του αποδεικνύοντας ότι ήταν «χρυσή» αλλαγή.

Το μόνο που κατάφεραν οι «ερυθρόλευκοι» ήταν να μειώσουν στις καθυστερήσεις σε 2-1 με τον Πασαλίδη.

SKODA ΞΑΝΘΗ: Δεμένικος, Παρασκευάς, Γούλας (82′ Λαζαρίδης), Προύντζος, Κολλαράς, Καρυπιάδης, Ορφανίδης Π., Μήττας, Ορφανίδης Λ., Πασχαλάκης (88′ Δελής), Βαλαβανόπουλος (49′ Παπαδημητρίου)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Στρέζος, Γκούτσιος (66′ Πασαλίδης), Σωτηράκος, Βλάχος Κ., Βούρος, Παπασάββας, Σιώπης, Νασιακόπουλος (69′ Γαρεφαλάκης), Βέργος, Γιάνκοβιτς, Ψυχογιός (80′ Ιγνατίδης)