Φιλική νίκη για τον Πλατανιά

Ο Πλατανιάς νίκησε με 2-1 το Σάββατο τον Κισσαμικό σε φιλική αναμέτρηση στο Μάλεμε.

Ο τεχνικός της ομάδας της Σούπερ Λιγκ, έδωσε χρόνο συμμετοχής σε παίκτες που δεν έχουν αγωνιστεί ως τώρα στο πρωτάθλημα.

Ο Πλατανιάς ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 30ό λεπτό με τον Ντιλαβέρ, ο οποίος εκμεταλλεύθηκε την ασίστ του Γιορέντε. Με το ξεκίνημα του 2ου ημιχρόνου ο Κισσαμικός ισοφάρισε με τον Σελινιωτάκη, μετά από κεφαλιά-πάσα του Γκούμα, ενώ το τελικό 2-1 διαμορφώθηκε στο 68ο λεπτό. Ο Βάντερσον εκτέλεσε φάουλ και ο Μπανανά με κεφαλιά, ήταν αυτός που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κισσαμικού.