ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης: Τρίτη και φαρμακερή με “Κούτσια” (vid)

Ο Αστέρας στις πρώτες δύο επισκέψεις του στην Τούμπα είχε φύγει αήττητος με μια νίκη και μια ισοπαλία.

Έπρεπε να φτάσουμε στον Ιανουάριο του 2010 για να πετύχουν οι Θεσσαλονικείς την πρώτη τους νίκη.

Ο Αστέρας στις πρώτες δύο επισκέψεις του στην Τούμπα είχε φύγει αήττητος με μια νίκη και μια ισοπαλία. Έπρεπε να φτάσουμε στον Ιανουάριο του 2010 για να πετύχουν οι Θεσσαλονικείς την πρώτη τους νίκη.

Όλα είχαν ξεκινήσει στραβά για το δικέφαλο, καθώς μόλις στο 12′ τραυματίστηκε ο Φιλομένο και στη θέση του πέρασε ο Κουτσιανικούλης.

8 λεπτά αργότερα αποβλήθηκε ο Βιεϊρίνια και οι γηπεδούχοι αναγκάστηκαν να παίξουν με παίκτη λιγότερο για πάνω από 70 λεπτά.

Ο παίκτης που ήρθε από τον πάγκο όμως, ο Βασίλης Κουτσιανικούλης, έμελλε να “σημαδέψει” την πρώτη εντός έδρας νίκη του ΠΑΟΚ επί του Αστέρα. Με δικό του γκολ στο 54′ έγραψε το 1-0 που ήταν και το τελικό σκορ της αναμέτρησης