Η καταιγίδα «έπνιξε» το Ρόμα – Πάρμα

Το ματς της Ρόμα με την Πάρμα για την 22η αγωνιστική της Σέριε Α διεκόπη μετά από μόλις 11 λεπτά λόγω καταρρακτώδους βροχής στο «Ολίμπικο».

Μόλις μισή ώρα πριν από την έναρξη του αγώνα η κατάσταση του αγωνιστικού χώρου ήταν τέλεια, ωστόσο έφταναν μερικά λεπτά ισχυρής βροχόπτωσης για να μετατρέψει το γήπεδο σε βούρκο.

Το ματς διεκόπη στο 11ο λεπτό από τον διαιτητή Ντε Μάρκο με το σκορ 0-0, παρά τις διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων που ήθελαν να συνεχίσουν.

Μετά από δέκα λεπτά διακοπής ο διαιτητής ξαναβγήκε στον αγωνιστικό χώρο μαζί με τους αρχηγούς Τότι και Λουκαρέλι, όπου διαπιστώθηκε πως ήταν αδύνατο να συνεχιστεί το παιχνίδι και διεκόπη οριστικά.

Σύμφωνα με τον ιταλικό Τύπο, τα υπόλοιπα 81 λεπτά θα διεξαχθούν στις 19 Φεβρουαρίου.

Για την ιστορία, βασικός για τους «τζιαλορόσι» είχε ξεκινήσει ο Βασίλης Τοροσίδης.