Καλπάζει η Ίντερ, 6Χ6 και κορυφή! (video)

Αν και με παίκτη λιγότερο σε όλο το δεύτερο ημίχρονο λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Σάντσες, η Ίντερ πέρασε από τη Γένοβα με σπουδαία νίκη 3-1 επί της ουραγού Σαμπντόρια.

Αν και με παίκτη λιγότερο σε όλο το δεύτερο ημίχρονο λόγω αποβολής με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Σάντσες, η Ίντερ πέρασε από τη Γένοβα με σπουδαία νίκη 3-1 επί της ουραγού Σαμπντόρια, απάντησε στη νίκη της Γιουβέντους, την προσπέρασε και την περιμένει την άλλη Κυριακή στο Μιλάνο με δυο βαθμούς διαφορά, στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

0-1 ο Σένσι στο 20,λ 0-2 ο Σάντσες στο 22′ για την Ίντερ που κυριάρχησε στο πρώτο μέρος και είχε τον απόλυτο έλεγχο και πολλές ευκαιρίες και για τρίτο γκολ με Μαρτίνες και Σένσι.

Η Σαμπντόρια απάντησε στο δεύτερο ημίχρονο με Τζάνκτο στο 55′ και πάνω που επιχείρησε να πιέσει για την ισοφάριση και με αριθμητικό πλεονέκτημα, δέχτηκε γκολ-χαριστική βολή από τον Γκαλιαρντίνι στο 61′ για να τελειώσει το ματς και να παραμείνει ουραγός με 5 ήττες σε 6 ματς.

Η Ίντερ έκανε το έξι στα έξι στη βαθμολογία για πρώτη φορά από το 1966.