Όλα όσα έγιναν στην 5η αγωνιστική της Serie A (vids)

Η Ίντερ έκανε το πέντε στα πέντε με νίκη επί της Λάτσιο την ώρα που η Νάπολι "αυτοκτόνησε" καθώς έχασε 1-0 εντός έδρας από την Κάλιαρι. Η Αταλάντα νίκησε 2-0 τη Ρόμα στο Ολίμπικο και η η Φιορεντίνα έκανε σεφτέ στις νίκες. Δείτε τα όλα!

Ίντερ-Λάτσιο: 1-0

Με ένα γκολ του Ντ’ Αμπρόζιο στο 23ο λεπτό οι “νερατζούρι” έκαναν το πέντε στα πέντε και συνεχίζουν να απολαμβάνουν το ρετιρέ στη βαθμολογία.

Ρόμα-Αταλάντα: 0-2

Η ομάδα του Μπέργκαμο συνέχισε την εντυπωσιακή πορεία της καθώς πέρασε από το Ολίμπικο επικρατώντας της Ρόμα με 2-0 έχοντας σκόρερ τους Σαπάτα στο 70′ και Ντε Ρόουν στο 90′.

Νάπολι-Κάλιαρι: 0-1

Η ομάδα του Κώστα Μανωλά έχασε πολλές ευκαιρίες αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει με το άγραφο νόμο του ποδοσφαίρου να κάνει την εμφάνισή του στο 87ο λεπτό όταν ο Κάστρο πέτυχε το γκολ που χάρισε τη νίκη τους Σαρδηνούς.

Τζένοα-Μπολόνια: 0-0

Οι δύο ομάδες έμειναν σε μια “στείρα” ισοπαλία που μάλλον αφήνει και τις δυο ομάδες απογοητευμένες.

Πάρμα-Σασουόλο: 1-0

Ένα αυτογκόλ του Μπουραμπιά ήταν αυτό που χάρισε τη δεύτερη φετινή νίκη στους “τζαλομπλού”.

ΣΠΑΛ-Λέτσε: 1-3

Χωρίς τον τραυματία Ταχτσίδη η Λέτσε πέρασε από τη Φεράρα χάρη σε δύο πέναλτι του Μανκόσου και ένα σουτ του Καλντερόνι. Ο Ντι Φραντσέσκο είχε ισοφαρίσει για την ΣΠΑΛ.

Φιορεντίνα-Σαμπντόρια: 2-1

Την πρώτη τους νίκη πήραν οι “βιόλα” επικρατώντας της ομάδας από τη Γένοβα την οποία άφησαν στην τελευταία θέση της βαθμολογίας. Ο Πετσέλα στο 31′ και ο Κιέζα στο 57′ έκαναν το 2-0 για να μειώσει ο Μπνατσόλι στο 79′.

Μπρέσια-Γιουβέντους: 1-2

Με ανατροπή πέρασε την Τρίτη η πρωταθλήτρια Ιταλίας από τη Μπρέσια. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Ντοναρούμα μόλις στο 4ο λεπτό, με αυτογκόλ του Τσάντσελορ ισοφάρισε η Γιουβέντους στο 40′ και ο Πιανιτς στο 63′ έκανε το τελικό 1-2.

Βερόνα-Ουντινέζε: 0-0

Χωρίς σκορ ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση ανάμεσα στις δύο ομάδες που παρέμειναν χαμηλά στη βαθμολογία.