Δίκαιη μοιρασιά στο ΜΑΡΕΙ (video)

Σασουόλο και Σπαλ έμειναν στο 1-1, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής.

Οι δύο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο αλλά στο τέλος καμιά τους δεν κατάφερε να φύγει με τη χαρά της νίκης.

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο 45λεπτο και μετουσίωσαν αυτή τους την υπεροχή στο 43ο λεπτό. Ο Σένσι εκτέλεσε το φάουλ από τα αριστερά και ο Πελούζο με εξαιρετική προβολή άνοιξε το σκορ για την ομάδα του.

Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι ανέβασαν κατακόρυφα την απόφοσή τους και κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσια στο 67ο λεπτό έστω και με τη βοήθεια του VAR. Ο διαιτητής άλλαξε την απόφασή του, έδωσε πέναλτι και ο Πετάνια έφερε το ματς στα ίσια.

Μάλιστα, η Σπαλ θα μπορούσε να πάρει και τη νίκη αλλά η κεφαλιά του Φελίπε στο 73ο λεπτό προσέκρουσε στο δοκάρι της Σασουόλο και το 1-1 έμεινε μέχρι τέλους.