Πλησιάζει στην κορυφή η Άντερλεχτ

Η Άντερλεχτ μετά τη νίκη επί της Κλαμπ Μπριζ, στο κλασικό ντέρμπι του βελγικού πρωταθλήματος, πέρασε και από την έδρα της Λόκερεν (1-2) για την 3η αγωνιστική των πλέι οφ τίτλου της Jupiler League και μείωσε στους δύο πόντους από την πρωτοπόρο Σταντάρ Λιέγης, που έχει ωστόσο ένα παιχνίδι λιγότερο.

Η ομάδα των Βρυξελλών μετά την ήττα από τη Σταντάρ Λιέγης στην πρώτη αγωνιστική των πλεί οφ που θα κρίνουν τον φετινό πρωταθλητή, φαίνεται πως βρίσκει τα πατήματα της και μετά την ευρεία νίκη επί της Κλαμπ Μπριζ, επικράτησε και της Λόκερεν εκτός έδρας.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό με τον Γκοχί, ωστόσο η ομάδα του Γιώργου Γκαλίτσιου, ο οποίος ήταν βασικός αντέδρασε και στο 10′ ισοφάρισε σε 1-1 με τον Ντουτρά. Το τελικό 2-1 για την Άντερλεχτ διαμόρφωσε ο Μίτροβιτς έξι λεπτά μετά τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα.