Όλα της Ρεάλ Μαδρίτης δύσκολα …

Ο ... Γκουαρντιόλα της στοίχισε τη νίκη!

O Καρίμ Μπενζεμά έκανε το καθήκον του σκοράροντας για μια ακόμη φορά αλλά αυτό δε στάθηκε αρκετό για να πάρει η Ρεάλ Μαδρίτης τους τρεις βαθμούς κόντρα στη Βαγιαδολίδ. Και γι’ αυτό φταίει ο … Γκουαρντιόλα. Όχι ο … Πεπ αλλά ο Σέρχι, καθώς ήταν αυτός που έξι λεπτά μετά το γκολ του Γάλλου επιθετικού, ισοφάρισε σε 1-1 χαρίζοντας τον υπερπολύτιμο βαθμό στην ομάδα του. Εξέλιξη που συνέδραμε στις … φωνές που υπάρχουν για την κατάσταση στη «Βασίλισσα» έπειτα κι από την αντικατάσταση του Χάμες σχετικά νωρίς στο δεύτερο ημίχρονο κι ενώ ήταν εκ των κορυφαίων της ομάδας του.