Σπόρτινγκ… 4×4 (video)

Την τέταρτη νίκη της σε ισάριθμες αναμετρήσεις στο Πορτογαλικό πρωτάθλημα πέτυχε η Σπόρτινγκ, καθώς επιβλήθηκε εύκολα με 3-0 της Μορεϊρένσε στη Λισσαβώνα. «Τριάρα» η Πόρτο στην Γκιμαράες

Η ομάδα του Ζεσούς άνοιξε νωρίς το σκορ με τον Μάρτινς (27’), ενώ στο 34’ τα πράγματα απλοποιήθηκαν κι άλλο, καθώς οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Νέτο.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 52’ ο Κάμπελ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του και πέντε λεπτά αργότερα ο Ντοστ διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Εύκολο βράδυ είχε και η Πόρτο, η οποία επικράτησε με 3-0 της Γκιμαράες και επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα. Η ομάδα του Εσπιρίτο πήρε… κεφάλι στο σκορ στο 38’ με τον Μαρκάνο και με το ξεκίνημα της επανάληψης ο Οτάβιο έγραψε το 2-0. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε στο 55’ χάρη στο αυτογκόλ του Αουρέλιο.